می رو

بدین راه ُ روش می رو که با دلدار پیوندی ...

می رو

بدین راه ُ روش می رو که با دلدار پیوندی ...

آخرین مطالب

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

My foes will become nothing
My friends will become nothing
I too will become nothing
Likewise all will become nothing

Just like a dream experience
Whatever things I enjoy

Will become a memory
...Whatever has passed will not be seen again


"Kundun"

Dalai Lama-
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۶ ، ۰۱:۵۷
پونه

گاهی اوقات که اختیار افکارم از دستم خارج می شود، می نشینم و به این فکر می کنم که انسان ها چقدر عمر می کنند. نه به صورت یک جمله ی سوالی، که یک جمله ی کاملا خبری؛ انسان ها چقدررررر عمر می کنند. چقدر وقت زیادی در اختیار انسان است برای تجربه ی زندگی ... مثلا 60 ساااال... تعداد روزهای یک عمر معمولی عادی که انسان از خواب بر می خیزد و به خود می گوید "امروز باید چکار کنم"، می شود 365*(20-60) تعداد ساعاتی که انسان وقت دارد تا تلف کند یا فکر کند یا بخوابد یا بگردد می شود 40 *365*24 . چکار کنیم با این همه عمر؟

وقت هایی که قسمت می شود و پایم را از این شهر و کشور بیرون می گذارم، زندگی عجیب تر و در عین حال عادی تر از قبل خودش را به من می نماید. همه جای دنیا برنامه همین است؛ همه جای دنیا صبح بوی ِ دوگانه ی روزمرگی - آغاز می دهد، و انگار بر همه ی پیاده رو ها و سردر مغازه ها و صندلی رستوران های جهان نوشته اند : این نیز بگذرد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۶ ، ۰۱:۴۶
پونه

لب تابم یه ویروسی گرفته که هر صفحه ای باز می کنم یه عکس کنارش یهو به نمایش در میاد ... اینه که الان در کنار تایپ متن در وبلاگم یه خانوم با لباس کم نشسته گوشه ی تصویر. تصاویری که نشون می ده  واقعا قابل تاملن ... کسی با این چیزا وسوسه می شه؟ روش کلیک می کنه ؟ عکس یه اقایی رو میاره که دورش پره پوله ... عکس یه پسری که لب ساحل دراز کشیده... عکس ِ منزجر کننده ی یک خانوم، عکس یه ستاره ی هالیوودی با این تیتر که " ایا می دونستین فلانی فلان کارو کرده فلان جا؟"... خلاصه مجموعه ای از فرهنگ ِ غربی یه مدته هم نشین ما شده. واسه خودش سایت باز می کنه، صفحه می بنده. این طوریه که این ویرووسه بیخ گوشمه . خوب ادمی رو هم گیر اورده، کسی که حال نداره ویندوز عوض کنه یا انتی ویروس نصب کنه یا لا اقل فایرفاکسشو پاک کنه از اول نصب کنه. اینه دیگه ... شبیه زندگی واقعیه. یه گوشه ی خفیف از تمدن مهیب غرب رو نشونت می دن تا تو دلت بیفته دنبالشون. فرهنگی که می خواد حرص و طمع رو در تو زنده نگه داره...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۶ ، ۰۱:۲۵
پونه